Reference

Vážení klienti,
pokud jste byli spokojeni s našimi službami, budeme rádi, když nám napíšete svůj krátký příběh.
Tento příběh bychom s Vaším svolením zveřejnili na našich stránkách a tak usnadnili dalším klientům rozhodnutí využít našich služeb.

Předem Vám děkujeme.

Vaše příběhy nám pište, prosím, na emailovou adresu: info@klarapomaha.cz.

paní Ilona Šmídová

Moc děkuji konzultantce paní Renatě Zedové při radách ohledně uznání doby péče o těžce zdravotně postiženého člena domácnosti pro účel započtení této doby na důchodové zabezpečení.

Ilona Šmídová, Týn nad Vltavou

pan Petr Hošinský

Milá paní Zedová, velmi Vám děkuji za rychlou a velmi rozsáhlou, naprosto vyčerpávající odpověď. V dnešní době se toho ze stran úředničiny, zákonů, novelizací na nás tolik valí, že se člověk v tom ztrácí jako v bludišti, proto si já nesmírně vážím lidí, jakými jste i vy, kteří nezištně a co s největší možnou podrobností vysvětlíte, poradíte.
Srdečně děkuji a přeji Vám jen vše dobré. A jako podpis pod každou zprávou je moje nejoblíbenější životní moudrost: Nedělej druhému to, co by si nechtěl, aby se dělalo Tobě.

Petr Hošinský, České Budějovice

pan Radomír Flek – Může se to stát každému

Může a nemusí. Žijeme si svůj život, kdy se nám daří, máme práci, jsme zdraví a děti rostou. Všechno kolem nás se zdá krásné a je nám na světě fajn. Užíváme si života a čas plyne. Idylické období pro každého. Spokojenost, štěstí, láska. To je to, co člověk potřebuje pro svoje bytí na zemi. Někdy ale v životě přicházejí okamžiky, kdy se vám změní naráz celý dosavadní život. Všechno, co bylo je pryč a začíná život jiný. Myslím tím to, co se může stát každému.
Vážná nemoc, úraz a trvalé postižení někoho blízkého, člena vaší rodiny, dítěte, rodiče, partnera. A najednou se vám změní životní priority a vaše lidství vás vede k pomáhání a starání se o životem zkoušeného a někdy i nemohoucího člověka. Lidem, kteří se dlouhodobě starají a snaží se ulehčit život svým blízkým, říkáme pečující osoby. Existují a pomáhají postiženým a nemocným různá sdružení, nadace, charity a jiné neziskové organizace a je dobře, že jich je tolik. Svými aktivitami a penězi se snaží pomoci a ulehčit život těmto postiženým osobám.
Na jedno se ale v rámci pomoci potřebným zapomnělo a to na ty, kteří břímě někdy i doživotního pečování nesou na svých bedrech. Na pečující osoby, na ty, kteří museli opustit svoje zaměstnání, omezit svoje dosavadní zvyklosti a zájmy a podřídit svůj život péči o milované osoby, o své postižené dítě, nemohoucí rodiče nebo partnery. Je to kus odvahy a životního odhodlání, pustit se do takové práce a neodložit svoje blízké do státem zařízených ústavů, ale pečovat o ně doma.
Pro takové pečující vznikla nezisková organizace Klára pomáhá o.s. Založily ji dvě ženy s osobní zkušeností s pečováním o blízké osoby. Osobní zkušenosti tak hluboké, které navždy poznamenaly jejich životy. Obě dvě si prošly těžkým obdobím, ale to, co prožily na vlastní kůži, v nich vyburcovalo sílu něco udělat. Znají problematiku pečujících osob a mají sílu a energii se se svým týmem, který vytvořily během pár měsíců, podílet na pomoci ostatním pečujícím. Klára pomáhá o.s. má za sebou již řadu spokojených klientů a další přibývají a je jen dobře, že se objevilo a snaží se dělat něco ku prospěchu společnosti, která se leckdy ke svým občanům chová macešsky.
Přeji sdružení Klára pomáhá o.s. spoustu spokojených klientů a sílu k další práci a věřím, že nalezne i podporu od společnosti a společností, které mají tu moc a prostředky na to, pomoci.

Radomír Flek, sympatizant a podporovatel, Brno

paní Jana Přikrylová

Milá paní Zedová, moc Vám děkuji za velkou pomoc na Úřadě v Blansku, strašně moc jste mi pomohla a dodala hodně sil. Kolem mě je málo lidí takových, jaká jste Vy… Děkuji Vám a přeji krásné a pohodové blížící se svátky. S pozdravem a přáním krásných dní.

Jana Přikrylová, Blansko

paní Martina Hráská

Dovolte mi co nejsrdečněji a upřímně poděkovat za sdružení Dlouhá cesta za podporu akce „Zapalme svíčku“ v Brně. Akci s velkým nasazením organizovala naše členka a laická poradkyně Dáša Švédová. Velmi si vážíme Vaší pomoci, která přispěla k důstojnému průběhu celého vzpomínkového podvečera.

Martina Hráská, předsedkyně o.s.Dlouhá cesta

paní Gabriela Zítková

Milá paní Švédová, moc vás zdravím a chci ještě jednou poděkovat, že jste přijala pozvání na naši besedu. Dostali jsme samé kladné odezvy, i naše paní ředitelka, která se besedy zúčastnila, byla nadšená poslechem Vašich slov i slov paní doktorky Svobodové. Také Vám moc děkujeme, paní Švédová, za knihy, které jste nám věnovala.

Gabriela Zítková, pracovník v sociálních službách, Oblastní charita Žďár nad Sázavou

pan Vladimír Drápal

Náš život se změnil náhle jeden březnový večer roku 2009. Manželce praskla céva v mozku, ztv. aneurysma. I přes rychlou pomoc a okamžitou operaci zůstala těžce postižená. Následoval rok strávený po nemocnicích a ústavech. Rok nejistoty, tápání, neporozumění a často bezmoci. Po těchto „zkušenostech“ jsem se rozhodl pro domácí péči a rehabilitaci. Je to sice 24hodinová služba náročná fyzicky, psychicky i organizačně, ale je nejlepší pro pacientku. V takové situaci je každá pomoc, rada či informace dobrá. Pozdě ale přece jsem získal kontakt na ženy, které tyto zkušenosti mají, bohužel i osobní, a které se rozhodly pomáhat lidem v podobně těžkých situacích. Založily společnost Klára pomáhá a dělají tuto chybějící a přitom potřebnou činnost s elánem a dobře.

Děkuji jim za sebe i manželku. Vladimír Drápal, Brno

paní Jindra Kalivodová

Milé sdružení „Klára pomáhá“, chtěla jsem Vám moc poděkovat za pomoc při zajištění notebooku pro mého autistického synka Mirečka. Mireček i já z něho máme obrovskou radost a už se moc těším, až se na něm bude moci Mireček učit s programy na procvičování počtů, čtení a podobně. Velice nám to pomůže. A hlavně Vám chci poděkovat za Váš nádherný přístup a i rychlost, s jakou jste nám pomohli.

Jindra Kalivodová a Mireček Mařík, Sušice

pan Jaroslav Oupic

Děkuji paní Švédové za pomoc při vyřizování věcí spojených s autonehodou, kde jsem utrpěl velmi závažný úraz nohy.

Jarda

paní Anička

Paní Švédová Dagmar nám moc pomohla při požadování odškodnění po speciální základní škole, kterou navštěvoval náš syn. Syn si způsobil v jídelně základní školy úraz a nikdo to s námi nechtěl řešit.

Děkujeme za pomoc. maminka Anička

Vážení uživatelé,

omlouváme se za dočasné omezení webových stránek. Připravujeme pro vás novou prezentaci.

Děkujeme za pochopení.

Klára pomáhá z.s.