Prezentace v médiích

Události – říjen 2018

Podívejte se v Událostech na reportáž  na téma Nemocní ve finanční tísni. V ní paní Dagmar Šléglová vysvětluje do jakých životních situací se může kdokoliv dostat, zasáhne-li vážná nemoc.

ČRo Radiožurnál pořad Apetýt – únor 2017

Poslechněte si paní Ing. Zdeňku Michálkovou – předsedkyni Unie pečujících a místopředsedkyni Klára pomáhá z.s. v pořadu Apetýt (od času 19:00).
Zdeňka vysvětluje na jaké dávky a podporu mají pečující osoby nárok a jak o tuto pomoc žádat.

Článek o 1. svépomocném setkání pečujících v Liberci – září 2016

Liberecký deník informuje o našem prvním svépomocném setkání pečujících v Liberci. Liberec navazuje na naší myšlenku podpory pečujících osob po celé České republice. Celý článek si můžete přečíst zde.

ČRo Radiožurnál pořad Šedesát minut – září 2015

Dagmar Šléglová byla telefonickým hostem na rádiu ČRo Radiožurnál v pořadu Šedesát minut (v čase 15:22 – 18:45 min.). Dagmar v něm odpovídá na otázky spojené s pečujícími osobami a možnostmi nároku na příspěvky, kdy v podstatě pečující má nárok pouze na příspěvek na péči jehož adekvátní výše je předmětem diskuzí.
Poslechněte si celý rozhovor Pečující osoby a možnosti nároku na příspěvky.

Zpravodaj pro členy z.s. Dlouhá cesta – březen 2015

Ve zpravodaji z.s. Dlouhá cesta je rozhovor s Dagmar Šléglovou, předsedkyní sdružení. Dagmar vypráví svůj příběh o spolupráci s Dlouhou cestou, o tom jak se stala laickou poradkyní v projektu Nejste sami nebo koordinátorkou akce Zapalme svíčku v Brně. Celý článek si můžete přečíst zde.

Žena regionu 6. ročník – únor 2015

V internetové anketě Žena regionu 6. ročník jsme za naše sdružení nominovali Dagmar Švédovou, protože to co dělá má smysl a pomáhá tím spoustu lidem okolo. Dáša se umístila na krásném 3. místě v Jihomoravském kraji se 182 hlasy.

Reportáž do pořadů Týden v regionech a Z metropole - leden 2015

Česká televize natočila reportáž do pořadů Týden v regionech a Z metropole o činnosti občanského sdružení Klára pomáhá a poukázala na situaci pečujících osob v ČR. V reportáži je mimo jiné zmíněno co vedení sdružení obnáší, jaké jsou hlavní aktivity a nechybí ani výjezd do pečující rodiny. Reportáž si můžete pustit zde.

Časopis Pečuj doma - březen 2014

V časopisu Pečuj doma si můžete přečíst zajímavý názor Zdenky Michálkové na to jak je důležité udělat si na sebe čas, abychom se mohli naplno věnovat roli pečující osoby. A protože pečující nemají mnoho času, doplnila babička Oháňková rubriku recepty o rychlé a chutné nápady. Celý článek si můžete přečíst zde.

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR - říjen 2014

Členka představenstva Květka Zabilková představila naše sdružení v Buletinu AVPO.
Zmiňuje v něm příběh vzniku sdružení, informuje o našich projektech a podtrhuje naše hodnoty, které jsou pro nás zásadní. Celý článek si můžete přečíst zde.

Rádio Applaus pořad NEZISKOVKY – říjen 2014

Hostem v pořadu NEZISKOVKY na rádiu Applaus byla předsedkyně sdruženi Dagmar Švédová. Společně s moderátorkou Denisou Markovou si povídali nejen o aktuální situaci pečujících osob v České republice, ale i o tom jak sdružení Klára pomáhá nabízí individuální pomoc těmto lidem.

Časopis Astorník – září 2014

V článku z úryvku časopisu Astorník Dagmar Švédová vypráví jak vážná nemoc dcery ovlivnila život celé její rodiny po finanční stránce. Článek je o zodpovědnosti, protože tato smutná událost se může opravdu stát každému z nás. Článek si můžete přečíst zde.

Noviny pro pečující laiky Pečuj doma – leden 2014

V lednovém čísle novin pro pečující laiky Pečuj doma vyšel článek s předsedkyní občanského sdružení Klára pomáhá Dagmar Švédovou, která v něm popisuje aktivity, nápady a vize do budoucna.
Lednové číslo novin si můžete přečíst zde.

Rádio Proglas – leden 2014

V pořadu Kafemlýnek si opět povídala moderátorka Irena Kintrová s předsedkyní sdružení Dagmar Švédovou. Tématem byla rodina, nové začátky a předsevzetí. Co mají v plánu obě dámy, se dozvíte při poslechu záznamu tohoto pořadu.
Pořad si můžete poslechnout zde.

Časopis Rodinka prezentace Klára pomáhá z.s. – prosinec 2013

V zimním vydání časopisu Rodinka pro držitele rodinných pasů byla prezentována naše nezisková organizace v rámci rozšíření nabídky služeb našim pečujícím spoluobčanům.
Celý článek si můžete přečíst zde.

Rádio Český rozhlas Brno pořad „Otázky a odpovědi“ – duben 2013

Smrtelná nemoc dítěte patří mezi nejhorší věci, které mohou rodiče potkat. Velkou psychickou zátěž umocňují další problémy – náhlá ztráta zaměstnání, rozvod nebo nedostatek informací, co je třeba vyřídit. V těchto situacích radí sdružení Klára pomáhá. Pořad si můžete poslechnout zde.

Rádio Proglas rozhovor “Rovnováha v práci a v rodině” – 2. dubna 2013

Také se snažíte najít životní rovnováhu? A zdá se Vám to těžké? Zvládáte svůj život?
Zamyšlením nad těmito otázkami Vás provede moderátorka Irena Kintrová v rozhovoru na téma „Rovnováha v práci a v rodině“. Jejím hostem byla předsedkyně sdružení paní Dagmar Švédová, která popisuje své životní zkušenosti. Inspiruje a motivuje posluchače k úvaze nad osobním životním rytmem a rovnováhou mezi prací a rodinou. Pořad si můžete poslechnout zde.

Časopis Instinkt článek Přežili vlastní dítě – únor 2013

Tento článek je výpověď dvou maminek, které pochovaly své děti. Je zde zachyceno jejich prožívání pozůstalých v čase. Posttraumatický rozvoj mapuje paní Švédová i s aktivitou založení sdružení podporující pečující osoby. Text je také zamyšlením a teoretickou úvahou paní psycholožky.
Celý článek si můžete přečíst zde.

Vážení uživatelé,

omlouváme se za dočasné omezení webových stránek. Připravujeme pro vás novou prezentaci.

Děkujeme za pochopení.

Klára pomáhá z.s.