Pro pozůstalé

Dobře víme, že ztratit blízkého člověka (ať už očekávaně nebo náhle) je jednou z nejtěžších krizí, která každého z nás dříve či později v životě pravděpodobně potká. Život se navždy změní a už nikdy nebude takový jako dřív. Mnozí z pozůstalých nenacházejí dostatečnou pomoc a podporu ve svých rodinách nebo u ostatních blízkých. Někteří si také nedovolí dát otevřeně najevo svůj žal…

Pokud jste prožili tuto bolestnou životní událost, můžete se na nás obrátit. Jsme certifikovaní poradci pro pozůstalé, specialisté na oblast doprovázení v zármutku a truchlení.

 

Nabízíme vám osobní setkání v naší poradně pro pozůstalé na adrese tř. Kpt. Jaroše 1922/3 v Brně nebo se na nás můžete obrátit v rámci projektu Zotavení – podpora pozůstalých. Rádi vám pomůžeme.

 

Poskytujeme emoční podporu a doprovázení nelehkou cestou vyrovnávání se se ztrátou. Můžeme vám poradit v praktických věcech (např. z oblasti legislativy) a v případě potřeby jsme k dispozici jako doprovod např. při jednání s pohřební službou, úřady atp. Můžeme také pro klienty koordinovat návazné služby (např. zprostředkujeme schůzku s psychologem nebo duchovním).

Jako poradci pro pozůstalé jsme si vědomi toho, že naši klienti potřebují pomoc a podporu zejména v následujících čtyřech oblastech:

  • psychické (např. pokud mají potřebu mluvit o úmrtí, nevědí; jak zvládat vlastní reakce i reakce okolí);
  • pragmatické (např. pomáhat s výběrem rakve, hrobu, úpravou těla zesnulého);
  • informační (zjišťování, kde se přechodně nachází tělo zesnulého, jaká je zákonná lhůta k objednávce pohřbu);
  • ekonomické (např. pohřebné, pohřeb na splátky).

 

Důležité odkazy:

Vážení uživatelé,

omlouváme se za dočasné omezení webových stránek. Připravujeme pro vás novou prezentaci.

Děkujeme za pochopení.

Klára pomáhá z.s.